fbpx

אודות החברה

 

חברת טויטופלסט בע”מ

חברת טויטופלסט בע”מ נוסדה בשנת 1989. והנה חברה  בבעלות פרטית של שושנה וישראל טויטו. החברה מתמקדת בפיתוח וייצור אביזרים לשוק מיזוג האוויר המשמשים לפיזור, הולכה, בקרה ושליטה של האוויר. לצד פעילותה בתחום מיזוג האוויר, מציעה החברה מגוון מוצרים וגימורים עשיר המיועד לתחום הבניה בארץ ובעולם וכן מספקת שירותי ייצור בקבלנות משנה למפעלי פלסטיק אחרים.

היכרותה של טויטופלסט את תחום מיזוג האוויר והבנייה מאפשרת לחברה לתת מענה מקצועי, חדשני ויעיל לכלל לקוחותיה. טויטופלסט מייצרת את מוצריה תוך התחשבות בצרכי הלקוח, מקצועיות, נוחות וקלות התקנה. מוצרי החברה מיוצרים משלל חומרים ביניהם פלסטיק ואלומיניום וכל זאת כדי לתת מענה לכלל צרכי הלקוח.

אחד מיתרונותיה של חב’ טויטופלסט בע”מ הוא השימוש בטכנולוגיית הזרקת פלסטיק הנדסי מדויק, המבליטה משמעותית את איכות ייצורם וגימורם של המוצרים. המויניטין הרחב של החברה נובע  ממגוון המוצרים המודולריים המאפשרים התקנות מהירות, מוצרים שרבים מהם מוגנים פטנטים ומדגמים רשומים בישראל ובעולם. איכות המוצרים הגבוהה בשילוב שירות מוביל ומקצועי, הביא  לחברה פרסום רב ומוניטין בקרב העוסקים בתחום.

כמו כן, להשלמת קו מוצרי האביזרים למיזוג לבד מפלסטיק הנדסי חב’ טויטופלסט הקימה אגף חדש ומיוחד לייצור אביזרי מיזוג מאלומיניום .

קו מוצרים נוסף זה משלים את האימרה “הכל תחת קורת גג אחת”.

חזון החברה

 

חזון טויטופלסט

מיום היווסדה ב- 1989 חרטה חברת טויטופלסט על דגלה את ערכי החדשנות והשירות בבסיס הווייתה. המוטיבציה שלנו להוביל, הן בקו המוצרים החדשני ופורץ הדרך שלנו והן במעטפת השירות הכולל והמצטיין שניתן ללקוחותינ, עומדת בבסיס הקיום של החברה.

טויטופלסט שבשורותיה עובדים כתף אל כתף יהודים וערבים, עולים חדשים וותיקים, נשים וגברים, הצליחה בעבר ומצליחה בהווה לגשר על פערים תרבותיים ושפתיים וללכד תחת ערכים משתפים את עובדיה ומנהליה בני כל העדות. אנו רואי בשילוב אנשי זה חלק בלתי נפד מזהותה של החברה והעובדה שכולנו שותפים בייצורם וייצואם של מאות מוצרים כחול לבן לארבע כנפות תבל מקור לגאווה. ברבות השנים התרחבו מפעלי החברה וקו המוצרים הלך וגדל לאור העקרונות שהנחו את החברה מיומה הראשון.

לצד קו המוצרים בתחום מיזוג האוויר, התרחבה קשת המוצרים והשירותים שמספקת החברה לתחומי הבניה, האלקטרוניקה ושירותי קבלנות המשנה על פי אותם עקרונות מנחים ואותו חזון מוביל – לחדש, להיות קשובים לצורכי השוק המשתנים ולתת שירות ללא פשרות. ישראל טויטו, מייסד ומנכ”ל החברה, ניחן ביכולת נדרה לצפות פני עתיד, להבין לפני רבים מה צופנים השינויים הטכנולוגיים והצרכניים שמכתיבים מגמות בשוק ולא פעם, השכיל להתוות דרך בעקבותיה פנה השוק כולו. תחת הנהגתם של שושנה וישראל טויטו הפנימה החברה כולה, מראשון המנהלים ועד אחרון העובדים, את הכיוון שבו כולנו צודעים, באמונה גדולה, בחריצות ובנחישות. אנו שותפים לראייה ולחזון שבו נשכיל למצוא פתרונות מגוונים, חכמים ויעילים לכל לקוח ולכל מטרה. יחד עם שותפנו לדרך, לקוחותנו בארץ ובעולם וכמובן, עובדינו המסורים, אנחנו כאן כדי להישאר ולהוביל.

הנהלת החברה

ישראל טויטו

מנכל החברה

שושנה טויטו

סמנכל שיווק וכספים

רפי קצב

חשב החברה

משה לב-רן

מנהל ייצוא

שלי נאמן

פיתוח עסקי

שרוליק טויטו

מנהל מכירות

אמנון שבתאי

מנהל תפעול

מוטי טויטו

מנהל מפעל

דודי טויטו

רשת מדיה

דנה ברקן

מנהלת רכש

היום שבו
טויטופלסט
נולדה

אלפי מוצרי מיזוג האוויר מבית טויטופלסט לא היו מגיעים לאוויר העולם

אלמלא אותו אחר צהריים גורלי בתל אביב של סוף שנות ה-60, אחר צהריים

יוצא דופן שבו גיליתי משהו ששינה את חיי.

שמי ישראל טויטו נולדתי בתוניסיה ב-1945 ועליתי ארצה עם משפחתי, תינוק בן שנה. הבריטים שלחו אותנו למחנה מעצר בקפריסין ורק עם הקמת המדינה ב-1948, זכינו לנשק את אדמת המולדת. בלי שפה, בלי פרנסה, עם הרבה אמונה ותקווה התחילו הוריי את חייהם החדשים בישראל. 
 
בילדותי נאלצתי לעזוב את הלימודים ולצאת לעבוד ובנעוריי הקמתי לבדי נגרייה בחצר ביתי ברעננה. כשחיים, אחי הקטן, השתחרר מהצבא, הוא בא לעבוד אצלי. 
מעולם לא זכיתי להשלים פורמלית את לימודי הנגרות, אבל זה לא מנע ממני לקחת כל עבודה, מכל הבא ליד. למרות זאת, ימים רבים עברו עליי בחרדה קיומית של ממש. ביום חמישי קייצי ולוהט במיוחד אמרתי לאחי: “חיים, אין לנו מספיק עבודה… בוא ניסע מחר לתל אביב, נראה מה עושים אנשים בעיר הגדולה ומי יודע, אולי שם נמצא את העתיד שלנו..”
 
למחרת, הגענו לכיכר מוגרבי בתל אביב. בקיוסק של בית הקולנוע, קניתי לחיים ולי שניצל בפיתה ומשקה “תסס” קר. התיישבנו להנאתנו על מעקה האבן בתחתית אחד הבניינים הסמוכים. בעודנו מתענגים על האוכל והשתייה, נהנים לצפות בעוברים והשבים הלבושים במיטב האופנה האירופאית,  שמעתי פתאום רעש עז מאחוריי. הסבתי את ראשי לאחור, לכיוון בניין המגורים שניצב מאחורינו.  ממנו בקע הרעש. מן הקומה השנייה התעופפה לבנה שהושלכה לקרקע.
 
עקבתי במבטי אחר המתרחש. לבנים נוספות ניתכו לקרקע. הרמתי את ראשי וראיתי שנפער חור בקיר החיצוני, בתוכו זיהיתי מסגרת וקופסה מוזרה. המשכתי לעקוב בסקרנות אחרי ההתרחשות. שני גברים ירדו מהבניין לאסוף ולפנות את הלבנים. ניגשתי אליהם, מנסה להבין מי הם ומה בדיוק הם עושים. “אנחנו מאלקטרה, מתקיני מזגנים…” ענו ביובש ואני, בהתלהבות המשכתי לחקור אותם ולקבל הסברים על הקופסה המוזרה שלא הכרתי – מזגן חלון. באותו רגע גמלה ההחלטה בליבי – אני הולך להיות מתקין מזגנים בעצמי! שני המתקינים הסבירו לי כיצד הם מגיעים מדי בוקר למשרד ומקבלים עבודות התקנה.
ביום ראשון על הבוקר, עם אפס היכרות של המקצוע, מצאתי את עצמי ניגש בביטחון למשרדי אלקטרה. ניגשתי למרכזנית בקבלה ושאלתי על עבודה בהתקנות מזגנים. מבלי לתהות על קנקני, כיוונה אותי למשרדו של מנהל ההתקנות. הצגתי את עצמי כמתקין מזגנים של “אמפא” שמחפש עבודה גם באלקטרה והוא, בלי שאלות מיותרות, שיבץ אותי לעבודה ושלח אותי לכתובת בתל אביב.
 
ניגשתי לדירה בחיל וברעדה, הסתכלתי על קופסת המזגן ו”הקופסה הסתכלה עלי” לא ידעתי מאיפה להתחיל, אבל איכשהו אזרתי אומץ. חצבתי בקיר ו… התקנתי את המזגן הראשון בחיי. עם החוש הטכני שלי מצאתי דרך וחיברתי את כל הצינורות תוך הקפדה על סיומת נקיה ואסתטית. בגמר העבודה אמרתי לדיירת בביטחון “אם יש לך תלונות תתקשרי אליי אבוא ואתקן”.
לא ידעתי אז שהגברת הנכבדה כבר התקשרה לאלקטרה וציינה לשבח את עבודתי…. שורה של לקוחות מרוצים היוותה את החותמת להחלטה הגורלית והנכונה שעשיתי. הפכתי לאיש מיזוג אוויר.
השנים חלפו ועולם מיזוג האוויר התפתח. אני התפתחתי אתו ולפעמים, קצת לפניו… את ההתקנות עזבתי וחזרתי לנגרייה, שם ייצרתי תעלות עץ להולכת אוויר כמו שהיה נהוג בזמנו, עבור כל סוגי המזגנים והעסקים פרחו. במקביל, לא הפסקתי לחפש פתרונות טובים יותר שיקלו כמה שאפשר על חיי המתקינים שעובדים כל כך קשה וישפרו את הולכת האוויר וקירור החלל עבור הלקוחות.
 
ואז צץ בראשי הרעיון לייצר גריל (סבכה) מסתובב למזגן המפוצל על מנת שהלקוח יהיה מסוגל לכוון את האוויר על פי רצונו. לימים שילבתי בין הגריל המסתובב לתעלות העץ ושיפרתי משמעותית את מיזוג האוויר בבתים. השילוב בין השניים התברר כרעיון מוצלח. אלקטרה ותדיראן – 2 יצרני המזגנים הגדולים בארץ – התלהבו וההזמנות התחילו לזרום.
 
הגיע הזמן להקים עסק אמיתי ומכאן כבר לא יכולתי להמשיך לבד. שושנה, אישתי היקרה, נקראה לדגל, עזבה את עבודתה כמורה והצטרפה אליי. טויטופלסט נולדה.
 
ההמצאה הראשונה שלי והצלחתה דירבנה אותי להמציא עוד מוצרים לתעשיית המיזוג. כמתקין ותיק הכרתי היטב את הקשיים והצרכים של אנשי המקצוע. ראשי קדח מרעיונות. אבל איך אוכל להוציא אותם לפועל? |
איך נייצר את כל המוצרים האלה בלי מפעל ומכונות? ובעיקר, בלי כסף… עליתי לירושלים למשרד המסחר והתעשיה ואמרתי “יש לי המון רעיונות ואני רוצה להקים מפעל להזרקות פלסטיק”. הפקיד בהה בי ואמר “אתה יודע איך להקים מפעל? יש לך כסף?  – “אתם תלמדו ותובילו אותי” השבתי. 
 
וכך בצעדים מדודים הקמתי מפעל קטן באזור התעשיה בברקן, רכשתי 3 מכונות הזרקה והתחלתי לתכנן ולייצר אביזרי הולכה לתעשיית המזגנים. במפעל הקטן עבדו זה לצד זה עולים חדשים מבריה”מ לצד פלסטינים מקומיים. המפעל הפך לביתי השני ועם השנים הלך וגדל. מה גדולה הייתה גאוותי כשהבאתי את אבי, בשנות ה-70 לחייו, לראות את המפעל עובד במלוא תפארתו. כמה התרגשתי לראות אותו נהנה לחזות בהצלחת בנו הבכור. 
 
אבי כבר לא איתנו, אבל רוחו שורה עליי. אני מאמין שהוא עוקב מלמעלה ורואה את המפעל החדש והגדול, את מפעל האלקטרוניקה – רולביט – שבבעלותנו, את מכונות ההזרקה החדישות והגדולות, את מפעל מוצרי האלומיניום, מאות הפטנטים והחידושים שנכנסו לשוק בזכותנו, ולא פחות חשוב – את הדור הבא של המשפחה, בנותיי דנה ושלי ובניי, מוטי ודודי, שעובדים בעסק המשפחתי המצליח, מנהלים אותו ביד רמה ומסתכלים קדימה אל היעדים הבאים.
לסרטון טקס אות ההוקרה סרקו את הברקוד
לסרטון טקס אות ההוקרה סרקו את הברקוד

החלומות התגשמו ויש לי עוד הרבה חלומות בקנה.